Informační stránky­ skupiny Pražské provincie Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (redemptoristů)


Plán misijní činnosti
PLÁN MISIJNÍ ČINNOSTI PDF Tisk Email
Úterý, 30 Září 2008 01:00

Leden - červen 2011:

redemptoriste-_znak_raduPražská provincie redemptoristů vyjadřuje věrnost svému poslání následujícími formami apoštolské činnosti: a) misie a exercicie b) farní a poutní pastorace c) pastorace mládeže. Misijní skupina v Tasovicích představuje svůj plán činnosti v první polovině r. 2011...

 

http://www.lidovemisie.cz/cs/lidove-misie/zpravy-z-misii-mainmenu-25/44-zpravy-z-roku-2010/283-misijni-skupina-tasovice-plan-innosti-v-prvni-polovin-r-2011

 

 

 

 

Září - prosinec 2010:

misioniCRRedemptoristé – misionáři, silní ve víře, radující se v naději, horliví v lásce, pokorně smýšlející a setrvávající na modlitbách, jako apoštolští muži a praví žáci sv. Alfonsa s radostí následují Krista Spasitele. Evangelní prostotou života i řeči, sebezáporem a stálou připraveností na těžké úkoly, hlásají lidem hojné vykoupení...

http://www.lidovemisie.cz/cs/novinky/43-novinky-2010/269-misijni-skupina-redemptorist-tasovice-plan-misijni-innosti-na-zai-prosinec-2010

 

 

 

ROK 2009/2010:

 

misie2009-2010V roce 2009/2010 je konání lidových misií redemptoristů v ČR omezeno. V adventní době r. 2009 plánujeme dvě misijní akce a v postní době r. 2010 tři výjezdy do farností. Důvodem omezení naší misijní činnosti jsou personální změny v Tasovicích…

Více zde: http://www.lidovemisie.cz/index.php/cs/lidove-misie/zpravy-z-misii-mainmenu-25/38-zpravy-z-roku-2009/229-lidove-misie-plan-misii-20092010-situace-a-budoucnost-misijni-skupiny


 

 

 

ROK 2009 (leden-červenec):

 

aktivity2009V první polovině roku 2009 nás kromě misijní činnosti v různých farnostech čeká i několik aktivit spojených s jubileem 100 let od svatořečení sv. Klementa Marie Hofbauera, rodáka z Tasovic u Znojma. Kéž nám Bůh žehná. Akce a termíny zde:

 

http://www.lidovemisie.cz/index.php/novinky/31-seznam-novinek/160-pracovni-kalenda-na-12-r-2009-

 

 

 

 

 
ROK 2008 (září-prosinec):
 

misie2008.jpg

V druhé polovině roku 2008 čekají misijní skupinu redemptoristů tři tzv. "Obnovy misií" ve farnostech, které už známe, čtyři "Lidové misie" v nových farnostech a dvě "Setkání spolupracovníků". Podívejme se, co, kdy, jak a kde se bude dít.

 

 Plán misií zde:

 http://www.lidovemisie.cz/index.php/ke-staeni-mainmenu-37?func=fileinfo&id=4

 

 

 


Ještě koncem prázdnin se pokusíme shromáždit naše občasné spolupracovníky a během posledního prázdninového víkendu (29.-31.8.) se setkáme v našem klášteře v Tasovicích, abychom si rozdělili úkoly a připravili se po stránce duchovní i intelektuální na úkoly, které nás čekají na misiích.

Poté se podíváme do Královéhradecké diecéze, do města pohádek, Jičína (2.-7.9.), kde nás čeká obnova misií a zajímavá, pestrá farnost. Ve spolupráci s tamními věřícími bychom si mohli v Jičíně dovolit i nějakou formu pouliční evangelizece. Jičín by to jistě potřeboval.

Následují lidové misie v tradiční části Ostravsko-Opavské diecéze, na tzv. Prajszké, v česko-polském pohraničí, v Hatích a Darkovicích (13.-21.9.). Tuto oblast už docela dobře známe. Dá se předpokládat, že zde bude množství věžících a tudíž prosíme o jakoukoli pomoc spolubratří, kněží i laiků.

Poté se vracíme na obnovu misií do Královéhradecké diecéze na Vysočinu do Hlinska (2.-7.10.), sympatické farnosti uprostřed načí republiky. Doufáme jen, že tam v té době ještě nebude ležet sníh:).

Koncem října se přesuneme do arcidiecéze Olomouc, do velké farnosti Uherský Brod (18.-26.10.), kam jsme zváni na lidové misie. Také zde prosíme o pomoc spolubratry redemptoristy, kněze i laiky.

Počátkem listopadu vedeme lidové misie v malých vesničkách Rychaltice, Hukvaldy a Háje (8.-16.11.) v diecézi Ostrava-Opava. V případě pomoci spolubratří bychom mohli zároveň uskutečnit i misie v sousedních Kozlovicích.

Záčátek adventní doby nás zastihne na západě Čech, v Plzni, ve farnosti sv. Jana Nepomuckého (29.11.-7.12.), lidové misie zde povedeme v místě našeho bývalého kláštera. Zde se schází i početná komunita věřících ze Slovenska, zdejší farář si proto přeje i účast některého ze slovenských redemptoristů. Také bychom si to velmi přáli:).

Koncem adventní doby se konečně dostaneme i do tč. naší Brněnské diecéze. Obnovu misií povedeme ve dvou živých farnostech Tvarožná a Blažovice (12.-17.12.). I zde budeme mít plné ruce práce, takže prosíme o jakoukoli pomoc.

Na přelomu nového a starého roku chystáme druhé setkání našich spolupracovníků (29.12.2008-1.1.2009), během kterého zhodnotíme naši misijní spolupráci, naučíme se zase něco nového a samozřejmě oslavíme i nový rok 2009, který se ponese především v duchu oslav 100 let od svatořečení našeho rodáka z Tasovic, sv. Klementa Hofbauera.

S prosbou o modlitbu za misie i misijní skupinu, P. Jiří Š.

 
Ohlasy:
Szczesc Boze, witaj Jiri!!! widze, ze dalej duzo pracujecie!! z Jezusem- to jest piekne!! tu, na Bialorusi, tez jest dosc sporo pracy!! zapraszam tu serdecznie!!! z Panem Bogiem!! A. J.
ps. pozdrowienia dla o.Romana (nie pamietam nazwiska) z ktorym bylem na miesiacu Odnowy na Lubaszowej

Ahojte Jiří a Tomáši!
Přeji především vše nejlepší od našeho Pána a Boha a Jeho požehnání do
všeho, co Vás čeká. Držím vám plalce, vzpomenu také v modlitbě. Já mám
misie "jen" v rámci své farnosti, 18. května máme první svaté přijímání.
Máme teď schůzky i s rodiči, zítra adoraci. tak také prosím o modlitbu. T.
Otče Jiří and com. modlíme se , přejeme vám všechno dobré, což jest Boží požehnání a prosíme i o vaši přímluvu za nás v Dřevohosticích. D.
Chvála Kristu,
děkuji moc za Vaše e-maily. Vždy, když dojdou, mám pocit, že mi konečně došlo něco smysluplného, co mi udělá radost a potěší,  a ne jen samé poptávky, nabídky a pod. Píšu z tvaroženské farnosti - dočetla jsem se, obnovu misií plánujete na prosinec. Loni v září se dalo dobře chodit polňačkou /z Velatic/, snad dá Pán, že nezapadneme do bláta.
Přeji a vyprošuji Vám do Vaší práce hodně síly a Božího požehnání. Zdraví A. S.

Děkuji moc za zprávy a myslím na Vás. Zdraví L.

Vážení otcové Jiří a Tomáši,
posílám Vám hezký pozdrav z farnosti Kozmice. Tuto neděli bude v naší farnosti odpust sv. Floriana, bude to přesně rok, co jste pobývali v naší farnosti. Vzpomínám na tyto dny velmi ráda, zvláště na tu poslední nedělní mši sv. na sv. Floriána. 
Na Vašich stránkách jsem se dočetla, že můžete příp. zájemcům zaslat DVD z misií v H.Králové 2008. Moc bych si přála připomenout Vaše promluvy i  tu  úžasnou atmosféru. 
Moc se na ni těším a DĚKUJI ! Pán ať je  s Vámi i  na Vašich nynějších cestách !
R.

Milý otče Jiří,
koukla jsem teď na vaše stránky Lidových misií  a dle posledních
dvou příspěvků jsem pochopila, že měl někdo něco proti misiím, že vás někdo zranil...to mě moc mrzí...vím, jak to bolí, když člověk člověka se snaží někdy smést, dostat na lopatky,...ale toho pozitivního, co přinášejí vaše misie, misie vedené Božím Duchem, je MNOHEM, MNOHEM, MNOHEM VÍC!!! Oslovuje to mladé, střední generaci i seniory...to jste nakonec u nás také zažili...člověk, který kritizuje, shazuje činnosti druhých atd.,aniž by se je snažil více poznat, pochopit, atd. je velmi, ale velmi prázdná nádoba. Hodně sil a krásný den.
H.
Aktualizováno Středa, 19 Leden 2011 12:32
 
Czech Chinese (Simplified) English French German Italian Polish Russian Spanish

Výběr z fotogalerie

PlzenBorySlovanyObnovaMisii17.-22.10.110115
PoutTasovice19.9.09408
DSC_0312
IMG_0349
prace2011-20
misieVMto26.4.-4.5.2008 105